Ostatni moment na dobry kredyt hipoteczny

Ostatnia szansa na dobry kredyt hipoteczny

Dobry kredyt hipoteczny cechował się znacznie łatwiejszym dostępem, nowa ustawa hipoteczna może wiele zmienić w sprawie uzyskiwania kredytów mieszkaniowych. W ciągu najbliższych dni wejdzie w życie nowa ustawa hipoteczna, która ma dwa oblicza. Z jednej strony zadaniem ustawy jest ochrona kredytobiorców, ale z drugiej zaostrzone zostaną kryteria przyznawania kredytów hipotecznych. Same kredyty mieszkaniowe zostaną ograniczone do instytucji, które mają prawo ich udzielać, mianowicie z dniem wejścia w życie ustawy hipotecznej tylko banki i SKOK-i i wybrani pośrednicy kredytowi, będą mieli możliwość kredytowania nieruchomości.

Jakie są warunki otrzymania kredytu hipotecznego w obcej walucie?

Największym zmianom zostały poddane przepisy dotyczące kredytów walutowych. Według nowych zasad o kredyt w obcej walucie będzie mógł wnioskować jedynie ten kredytobiorca, który otrzymuje wynagrodzenie w walucie, o jaką wnioskuje we wniosku kredytowym.

Zaostrzenie przepisów dotyczących kredytów hipotecznych w obcych walutach dotyczy problemów, jakie napotkały kredytobiorców frankowych.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny na nowych zasadach?

Kolejną zmianą w kredytach mieszkaniowych jest zmiana na korzyść kredytobiorcy. Po złożeniu wniosku kredytowego bank ma 21 dni, aby poinformować nas o decyzji kredytowej. Natomiast kredytobiorca ma 14 dni na decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu oferty kredytu na mieszkanie. Warto zaznaczyć, że wnioskodawca może wyrazić zgodę na otrzymanie decyzji przed upływem 21 dni.

Po wydaniu przez bank decyzji o przyznaniu kredytu hipotecznego kredytobiorca ma czas 60 dni na rozważenie czy podpisze umowę z bankiem. Wszystkie informacje dotyczące kredytu mieszkaniowego powinny być zawarte w broszurach i reklamach. Ponadto w informatorze powinna być zawarta RRSO, dzięki czemu sprawdzenie oferty i zestawienie jej z innymi będzie znacznie łatwiejsze.

Wydaje się, że czas najkorzystniejszych kredytów hipotecznych mamy za sobą. Nie otrzymamy już kredytu bez wkładu własnego ani w obcej walucie. Ponadto banki przy liczeniu zdolności kredytowej uwzględniają wyższe koszty utrzymania gospodarstwa domowego.

Jakie formalności trzeba spełnić przy kredycie hipotecznym?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o kredycie można skorzystać z symulacji kredytu hipotecznego. Korzystając z kalkulatora kredytowego, który przedstawi nam poglądowe informacje o innych kredytach hipotecznych. Jeśli nie do końca ufamy symulacjom kredytowym online, możemy skorzystać z porady specjalisty z zakresu finansów, który przedstawi nam szczegółowe oferty kredytowe.

Ekspert pomoże nam przejść procedurę kredytową oraz przygotować dokumenty do kredytu hipotecznego. Dobry kredyt hipoteczny to taki, który ma odpowiednie oprocentowanie oraz niską marżę. Wymaga to często negocjacji z bankiem. Warto poszukać pomocy u eksperta, doradcy kredytowego, który zajmuje się na co dzień negocjacjami warunków kredytu hipotecznego.

Jeśli jesteś zainteresowany kredytem hipotecznym zapraszam do Kontakt.

2 komentarze

  1. Czy wszystkie banki wymagają 20 procentowego wkładu do kredytu hipotecznego?

    1. Witaj Anno,
      nadal wiele banków kredytuje nieruchomości przy minimalnym wkładzie wynoszącym 10 procent. Wrazie pytań zapraszam do https://katarzynalenart.pl/kontakt/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *