Jakie kredyty dla młodych małżeństw?

 

Wspólne plany, marzenia o własnym miejscu na ziemi i budowanie przyszłości – to wszystko czyni początek życia małżeńskiego niezwykle ekscytującym okresem. Jednak często towarzyszy mu bardziej przyziemne pytania: „Czy nas będzie na to stać?”, „Ile to będzie kosztować”, „ Czy warto się budować, czy zacząć od małego mieszkania?”, „Jak osiągnąć stabilność finansową”. W tym miejscu pojawiają się pytania o kredyt mieszkaniowy. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się różnorodnym opcjom kredytów dostępnych dla par rozpoczynających wspólną drogę życia

Bezpieczny Kredyt 2% dla młodych małżeństw

Od niedawna istnieje możliwość skorzystania z dopłaty do własnego mieszkania przy zakupie w kredycie hipotecznym. Program Bezpieczny kredyt ruszył  w lipcu 2023 roku i cieszy się ogromną popularnością.

To preferencyjny kredyt dla osób młodych – w wieku do 45 roku życia, które nie były wcześniej właścicielami mieszkania ani domu. Co ciekawe możliwe jest uzyskanie takiego kredytu bez wkładu własnego.

Kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw

Jeżeli młode małżeństwo nie spełnia warunków do uzyskania kredytu z dopłatą może starać się o zwykły kredyt hipoteczny.

Jeśli nie kredyt hipoteczny to może kredyt gotówkowy ?

Jednym z najbardziej elastycznych kredytów jest właśnie kredyt gotówkowy, który pozwala na zrealizowanie wielu planów, ponieważ kredytobiorcy nie są zobowiązani do wskazywania celu kredytowego. Środki kredytowe można przeznaczyć na realizację bieżących planów lub zakup działki budowlanej.

Kredyt budowlany na własny dom

Kredyt budowlany stwarza możliwość wybudowania własnego domu. Jednym z ważnych elementów jest posiadanie działki budowlanej, najważniejsze aby nie ciążyła na niej inna hipoteka. Bank kredytujący ustanawia zabezpieczenie na gruncie, na którym w przyszłości powstanie dom do zamieszkania.

Dokumentami niezbędnymi do wnioskowania o kredyt budowlany jest przedstawienie prawa własności gruntu, na którym ma stanąć dom ze wpisem do księgi wieczystej oraz dokumenty finansowe potwierdzające możliwość zaciągnięcia kredytu budowlanego. Do wniosku kredytowego należy również załączyć dziennik budowy, kosztorys oraz plany budowlane. Wykaz dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku można znaleźć na stronie banku, w biurze pośrednika kredytowego.

 

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem zapraszam do Kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *