kredyt na wykonczenie domu

Kredyt na wykończenie domu

Budowa domu pochłania nie tylko czas, ale również finanse. Popularne jest stwierdzenie, że wybudowanie domu nie jest tak kosztowne jak jego wykończenie. Kiedy budowa domu jest kredytowana kredytem budowlanym zazwyczaj największe koszty pokryte są z ostatniej transzy, natomiast budując dom z własnych środków wykończenie domu okazuje się nie lada wyzwaniem. Istnieje możliwość pokrycia wykończenia domu za pośrednictwem finansowania zewnętrznego.

Kredyt gotówkowy bez wskazywania celu kredytowego

Obecnie przy budowie domów najczęściej wybieraną formą finansowania jest kredyt budowlany. W tym wypadku nie ma możliwości skorzystania z innej formy finansowania niż kredyt gotówkowy, który nie wymaga zabezpieczenia. Kredyt budowlany udzielany jest pod zabezpieczenie nieruchomości, która ma być wybudowana na działce budowlanej.

W przypadku ciążącego już na hipotece nieruchomości wpisu wykończenie domu można sfinansować kredytem gotówkowym. Zaletą kredytu bez wskazywania celu jest możliwość zakupienia dowolnych elementów niezbędnych do wykończenia nieruchomości.

Przy korzystaniu z kredytu gotówkowego należy uwzględnić koszty kredytowe. Porównując kredyt gotówkowy z hipotecznym zauważysz jego wyższe koszty. W związku z tym, że nie wymaga on ustanawiania zabezpieczenia bank nakłada wyższe oprocentowanie udzielonej kwoty kredytu. Dodatkowo kredyt gotówkowy udzielany jest na krótszy okres niż hipoteczny.

Pożyczka hipoteczna czy kredyt hipoteczny?

Decydując się na kredyt zabezpieczony do wyboru kredytobiorca ma pożyczkę hipoteczną lub kredyt hipoteczny na wykończenie domu. Pożyczka hipoteczna pozwala na zaciągnięcie finansowania, gdzie nie jest wymagane przedstawienie celu kredytowego, ale bank zabezpiecza się na remontowanej nieruchomości. Zazwyczaj przy pożyczce bank wypłaca do 80 procent wartości nieruchomości, a okres spłaty wynosi maksymalnie do 20 lat.

Wybierając kredyt z niższym oprocentowaniem trzeba się liczyć z tym, że bank wymaga ustanowienia wpisu do księgi wieczystej remontowanej nieruchomości. Bank przed udzieleniem kredytu hipotecznego na remont ustali wartość nieruchomości. Dodatkowo nieruchomość musi być ubezpieczona, a cesja z ubezpieczenia przejdzie na bank kredytujący.

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem hipotecznym lub pożycząką hipoteczną zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *