najlepszy kredyt hipoteczny na dom

Jaki jest najlepszy kredyt hipoteczny na dom?

Budowa domu to duże przedsięwzięcie, wiele osób decyduje się na zakup gotowej nieruchomości. W tym celu bardzo często korzystają z kredytów hipotecznych. Zaciągnięcie kredytu na zakup domu to jedno, ale wybranie najlepszej oferty kredytowej to drugie. Szukając najlepszego kredytu hipotecznego na dom, warto porównać parę parametrów, aby wybrać dobrą ofertę. Przyjrzyjmy się symulacji kredytu hipotecznego na dom.

Przykład:

Kredyt hipoteczny na zakup domu jednorodzinnego o wartości 620 tys. zł. Wysokość kredytu 500 tys. złotych, wniesiony wkład własny w wysokości 120 tys. zł. Raty stałe. Kredy na 240 miesiecy.

Parametry kredytu

Symulacja kredytu nr 3

Symulacja kredytu nr 2

Symulacja kredytu nr 3

Koszty początkowe

10 839,00 zł

10 496,00 zł

8 734,00 zł

Ubezpieczenie nieruchomości

500 zł za 12 miesięcy

496 zł za 12 miesięcy

558 zł za 12 miesięcy

Wycena domu

832,00 zł

1 000,00 zł

676,00 zł

Rata kredytu

2 920,00 zł

2 959,00 zł

2 905,00 zł

Ubezpieczenie pomostowe*

264,00 zł (do 3 m-cy)

321,00 zł (do 3 m-cy)

264,00 zł (do 3 m-cy)

*ubezpieczenie pomostowe naliczane do czasu dokonania wpisu banku do Księgi Wieczystej

Na co zwracać uwagę porównując kredyty hipoteczne?

Korzystając z pomocy eksperta kredytowego, przedstawione zostaną nam symulacje kredytów hipotecznych. W pierwszej kolejności ważne jest, aby przeanalizować koszty początkowe. Koszty te są jednorazowe, ale wchodzą w skład kosztów kredytowych.

Do kosztów jednorazowych zaliczamy przede wszystkim prowizję za udzielony kredyt hipoteczny na dom. Niektóre banki pobierają również opłatę za przygotowanie wniosku kredytowego.

Decydując się na zakup nieruchomości, należy pamiętać, że banki wymagają ubezpieczenia kredytowanego domu. Ubezpieczenie nieruchomości opłacane jest raz do roku i pokrywa w całości wartość rynkową domu. Bank może zaproponować ubezpieczenia dodatkowe, takie jak ubezpieczenie na życie czy od utraty pracy. Przy zawodach podwyższonego ryzyka, jak marynarze, wojskowi czy strażacy banki wymagają dodatkowy ubezpieczeń.

Jakie koszty miesięczne pobierane są przy kredycie hipotecznym na dom?

Najważniejszym kosztem miesięcznym jest rata kredytu, może być ona stała lub malejąca. Przy wyborze raty malejące wymagana jest wyższa zdolność kredytowa.

Kredyt hipoteczny na dom to kredyt wymagający ustanowienia zabezpieczenia na hipotece. Do czasu, aż bank zostanie wpisany w hipotekę jako wierzyciel, kredytobiorca zobowiązany jest do opłaty tzw. ubezpieczenia pomostowego. Ubezpieczenie to wygasa w monecie dokonania wpisu w księgach wieczystych.

Czy bank ma prawo pobierać dodatkowe opłaty za prowadzenie konta kredytowego?

Z dniem wejścia w życie nowej ustawy hipotecznej banki nie mogą pobierać opłat za prowadzenie konta do obsługi udzielonego kredytu. Bank może nam przedstawić dwie propozycje kredytowe. W jednej będzie to kredyt bez dodatkowych opcji, a w drugiej z dodatkowym pakietem jak lokata czy karta kredytowa.

Najlepszy kredyt hipoteczny na dom powinien być dobrze przemyślany i przeanalizowany. Należy również pamiętać o wkładzie własnym, który wynosi 20 proc. nabywanej nieruchomości. Posiadanie odpowiedniej wysokości wkładu pozwala na obniżenie kosztów kredytowych. Bank nie będzie od nas pobierał dodatkowego ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem na zakup domu zapraszam do Kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *