Kredyt bez wkładu własnego dla singla

Spis treści;

    1. Mieszkanie czy dom dla singla w Szczecinie – za i przeciw

    2. Bezpieczny Kredyt 2% z dopłatą

    3. Kiedy kredyt dla singla bez dopłaty

    4. Centrum Szczecina czy obrzeża- za i przeciw

Kredyt bez wkładu własnego dla singla to już nie marzenie ale fakt, dzięki programowi Bezpieczny Kredyt 2%. To nie jedyne udogodnienie, które sprawia, że plan zakupu wymarzonego własnego mieszkania lub domu może stać się realny.

    1. Mieszkanie czy dom dla singla w Szczecinie – za i przeciw

Inwestycja a czasem oszczędność

Zakup własnego mieszkania to bardzo ważny etap w życiu. Własna nieruchomość to przede wszystkim rodzaj inwestycji, która z czasem może zyskać na wartości.

Zakup nieruchomości w dłuższej perspektywie można również stanowić oszczędność – raty, które wpłacamy do banku są drogą do własnego mieszkania bez kredytu, natomiast czynsz za wynajem jest zyskiem innej osoby. Może się okazać, że wysokość raty będzie niższa niż czynsz najmu.

Własne miejsce na ziemi

Własne mieszkanie to poczucie posiadania swojego miejsca na ziemi. Swoboda i wolność w decydowaniu o przestrzeni – jak będzie zaaranżowana, w jakich kolorach, stylu. Mieszkaniem możemy wyrazić swój charakter nie obawiając się niezadowolenia ze strony rodziców, rodziny u której mieszkamy, czy właściciela mieszkania wynajmowanego.

Koszty

Oczywiście nikt nie da nam gwarancji, że nieruchomość będzie zwiększać swoją wartość po zakupie, czy koszty nieruchomości będą niższe niż mieszkania wynajmowanego. Nie można zapominać, że sam zakup wiąże się z dodatkowymi kosztami – opłatami notarialnymi, podatkami, wpłatą własną.

Odpowiedzialność

Własne mieszkanie to przede wszystkim odpowiedzialność. Nie jest się już uzależnionym od wynajmującego, zmian w umowie najmu, ale ponosi się odpowiedzialność za nieruchomość – koszty dodatkowe, naprawy, ewentualne zwyżki czynszu i opłat za zarządzanie, ogrzewanie. 

2.Bezpieczny Kredyt 2% z dopłatą

Pierwsze mieszkanie

Program Bezpieczny Kredyt jest przeznaczony dla osób, które nie przekroczyły wieku 45 lat oraz kupują pierwsze mieszkanie. Wcześniej nie były właścicielami nieruchomości. Dopłata, jeżeli coś się nie zmieni w sytuacji kredytobiorcy, będzie przysługiwała przez 120 miesięcy.

Mieszkanie bez wkładu własnego

Kredyt z dopłatami rządowymi dopuszcza możliwość braku wkładu własnego. Wymagane jest posiadanie zdolności kredytowej.  

Mieszkanie bez limitu ceny za metr kwadratowy

Nie ma ograniczeń co do ceny za metr kwadratowy. W kredycie Bezpieczny kredyt 2% dla singla można kupić mieszkanie a nawet dom.

Ograniczeniem tutaj będzie górna granica kredytu tj. dla singla kwota 500 000 zł. Biorąc pod uwagę, że maksymalny posiadany wkład własny w przypadku tego programu to 200 000zł, nieruchomość nie powinna przekroczyć wartości 700 000zł

Mieszkanie, w którym trzeba prowadzić gospodarstwo domowe

Program dopłat zakłada, że kredytobiorca wprowadzi się do mieszkania i będzie w nim prowadzić gospodarstwo domowe. Czas na przeniesienie się to 24 miesiące. Brak spełnienia tego warunku wiąże się z utratą dopłat.

Bezpieczny kredyt dla singla a praca za granicą

Bezpieczny kredyt w walucie obcej nie może być udzielony. Ten kredyt może być tylko w PLN.  Zamyka to drogę do kredytu z dopłatami osobom, które zarabiają w innej walucie niż PLN.

Bezpieczny kredyt bez ślubu

Inną kwestią pozostaje to że o kredyt Bezpieczny Kredyt 2 % może się starać singiel, lub para bez ślubu, która wychowuje dziecko albo małżeństwo ( niezależnie czy posiadają dzieci).

3. Kredyt bez dopłaty z programu Bezpieczny Kredyt 2%

Kiedy kredyt bez dopłaty?

Singiel, który nie spełnia warunków kredytu BK2% może starać się o kredyt bez dopłaty. Głównym warunkiem uzyskania kredytu jest posiadanie zdolności kredytowej. Bank sprawdza stabilność dochodu i zdolność do samodzielnej spłaty kredytu.

Różnice między kredytem z dopłatą a standardowym kredytem hipotecznym?

W przypadku kredytu bez dopłat jest możliwość dołączenia do kredytu innej osoby, na przykład partnera, rodziców. W standardowym kredycie wkład własny wymagany przez banki do minimum 10% wartości mieszkania.

Można wybrać opcje kredytu w ratach równych i malejących (przy kredycie z dopłatami tylko raty malejące). Okres kredytowania może być krótszy niż 15 lat.

Kredyt dla singla pracującego za granicą

Banki dopuszczają możliwość udzielenia kredytu w innej walucie – w Euro.

4. Centrum Szczecina czy obrzeża – za i przeciw

Dostępność a spokój i natura

Mieszkanie w centrum to duża dostępność do wszelkiej rozrywki, do restauracji, kina, centrum handlowego, dostęp do życia nocnego i kulturalnych wydarzeń.

Mieszkania poza miastem to większa szansa na ciszę i zieleń – tereny zielone to możliwość większego kontaktu z naturą i zwolnieniem tempa życie po pracy.

Dojazd do pracy

Ważnym czynnikiem, bez którego nie może być tych rozważań, jest długość dojazdu do pracy, bliskich. Czasami zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z koniecznością zakupu samochodu, ponieważ dostępność komunikacji miejskiej czy podmiejskiej jest bardzo różna.

Natomiast życie w centrum miasta wiąże się z wyższym hałasem i zanieczyszczeniem powietrza.

Koszty i stres

Z drugiej strony dalekie dojazdy mogą generować dodatkowe koszty i stres.  

Podjęcie decyzji o zakupie mieszkania jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu. To decyzja indywidualna. Mam nadzieje, że to krótkie porównanie za i przeciw, zarówno możliwości zakupu, jak i rodzajów kredytów dla singla było chociaż trochę pomocne.

Więcej informacji o programie Bezpieczny Kredyt 2 % na stronie firmowej Nord Finanse tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *