kredyt pod hipoteke mieszkania

Jak kupić mieszkanie pod hipotekę?

Kupno własnego mieszkania to cel, który można zrealizować. Często okazuje się, że nabycie własnej nieruchomości jest to wyboista droga. Niejednokrotnie okazuje się, że własne oszczędności są niewystarczalne na pokrycie kosztów związanych z zakupem nieruchomości. Kredyt hipoteczny to jedno z wielu rozwiązań, które ułatwiają zakup własnego mieszkania, również wtedy kiedy jest ma być przeznaczone jako inwestycja. 

Nie taki kredyt straszny

Gotowe mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego można sfinansować przy pomocy kredytu hipotecznego. Zazwyczaj mieszkania z rynku pierwotnego są nieco droższe niż z wtórnego, dlatego też kwota zaciąganego kredytu jest wyższa.

Kredyt, który pozwala sfinansować zakup własnego mieszkania to kredyt pod hipotekę mieszkania. Kredyt dostępny jest zarówno dla osób pracujących w Polsce, jak i za granicą. Banki uwzględniają dochody osiągane w złotówkach, ale również w euro, koronie szwedzkiej i norweskiej oraz dolarach amerykańskich.

Zaletą kredytu pod hipotekę jest jego długoterminowość. Kredyty mieszkaniowe dostępne są nawet na 35 lat. Warunkiem udzielenia kredytu jest wpis banku do księgi wieczystej jako wierzyciela. Kredytobiorca zgłasza w sądzie wieczystoksięgowym ustanowienie hipoteki na kupowanej nieruchomości.

Kredyt pod hipotekę mieszkania

Jednym z podstawowych warunków udzielenia przez bank hipoteki jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Podstawą zdolności kredytowej jest osiąganie dochodów, które pozwolą na spłacanie rat kredytowych.

Na zdolność kredytową oraz na koszty kredytowe wpływa również wysokość wkładu własnego. W teorii obowiązuje 20 procentowy wkład własny, ale banki nadal udzielają kredytów przy minimalnym wkładzie wynoszącym 10 procent.

Jesteś zainteresowany/a kredytem hipotecznym? Zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *