pytania i odpowiedzi Bezpieczny Kredyt 2

Pytania i odpowiedzi dotyczące programu Bezpieczny Kredyt 2%

Poniżej przedstawiam pytania i odpowiedzi dotyczące programu Bezpieczny Kredyt 2 %.

Bezpieczny Kredyt 2%, gdzie złożyć wniosek?

Obecnie wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% można złożyć w Alior Bank, Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, PEKAO, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, PKO BP, SGB-Bank i VeloBank.

Bezpieczny Kredyt 2% jakie dokumenty?

Kredyt Bezpieczny kredyt 2% to produkt, w którym klient musi mieć przede wszystkim zdolność kredytową. Dokumenty dostarczane do banku to standardowa dokumentacja do kredytu mieszkaniowego – potwierdzenie zatrudnienia, wpływów dochodów, dokumenty nieruchomości. Dodatkowo klient oświadcza, że spełnia warunki programu Bezpieczny kredyt 2%

Bezpieczny Kredyt 2% o co chodzi?

Bezpieczny kredyt 2% to kredyt na pierwsze mieszkanie z dopłatą rządową. Dopłata może trwać do 10 lat. Starać się o taki kredyt mogą osoby, które w dniu złożenia wniosku nie przekroczyły wieku 45 lat.  W programie nie ma limitu powierzchni ani limitu ceny za metr kwadratowy.

Maksymalna kwota kredytu w programie to 500 000 zł w przypadku tzw. singla i maksymalnie 600 000 zł w przypadku małżonków lub osób wychowujących co najmniej 1 dziecko.

Który bank daje kredyt bez BIK?

Wszystkie banki biorące udział w programie Bezpieczny Kredyt 2% sprawdzają historię spłat kredytów w Biurze Informacji Kredytowej.

Który bank nie sprawdza KRD?

KRD to Krajowy Rejestr Długów, jedna z baz gdzie banki sprawdzają wiarygodność kredytobiorcy. Banki biorące udział w programie Bezpieczny Kredyt 2% sprawdzają klienta w bazie KRD.

Jaki wkład własny jest wymagany w programie Bezpieczny Kredyt 2%?

Banki nie wymagają wkładu własnego przy programie Bezpieczny kredyt. Maksymalny wkład własny klienta nie może przekroczyć kwoty 200 000zł.

Na przykład osoba, która chciałaby skorzystać z programu, jest singlem, może starać się o kredyt na maksymalną kwotę 500 000zł. Kredyt plus wkład własny pozwoli takiej osobie na zakup nieruchomości za kwotę 700 000zł.

Analogicznie małżeństwo może uzyskać kredyt w wysokości maksymalnie 600 000zł. Dodając do kredytu swój wkład własny, mogą zakupić nieruchomość o wartości 800 000 zł.

Bezpieczny Kredyt 2% z rodzicami.

Bezpieczny Kredyt nie przewiduje dołączenia współkredytobiorców. Jest to możliwe w standardowym kredycie hipotecznym. Kredyt na preferencyjnych warunkach jest skierowany do singla, singli posiadających wspólne dziecko, małżeństw.

Więcej o kredycie BK 2% dla singla tutaj

Bezpieczny kredyt 2% na dom w Szczecinie?

Program nie ma ograniczeń co do powierzchni nieruchomości. Zakupić za pomocą kredytu można mieszkanie, ale i dom. Ograniczeniem może być maksymalna cena.

Bezpieczny kredyt 2% zarobki w euro?

Program nie przewiduje udzielenia kredytu w walucie euro. Kredyt musi być udzielony w PLN.

Więcej informacji o programie na stronie firmowej Nord Finanse tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *