kredyt dla ukraincow2

Czy obcokrajowiec może zaciągnąć w Polsce kredyt hipoteczny?

Kredyty hipoteczne cieszą się dużym zainteresowaniem i nikogo nie dziwi, że sięgają po nie również obcokrajowcy pracujący na terenie Polski. Banki kredytujące wymagają spełnienia kilku ważny warunków, aby uzyskać kredyt dla obcokrajowca. Najchętniej zaciągane kredyty hipoteczne zaciągane są przez obywateli Ukrainy.

Kto może zaciągnąć kredyt dla obcokrajowca?

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca udzielany jest w walucie w jakiej osiąga dochód. Jest to zasada obejmująca nie tylko obcokrajowców. Banki bardzo chętnie udzielają kredytu dla Ukraińców. Zasada udzielania kredytu hipotecznego jest taka sama jak w przypadku obywateli innych krajów.

Osoby obiegające się o kredyt hipoteczny niebędące obywatelami krajów Unii Europejskiej zobowiązani są do przedstawienia zgody na nabycie nieruchomości na terenie Polski. Zgodę taką można uzyskać w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Jakie dokumenty są niezbędne przy kredycie dla Ukraińca?

Każdy kredytobiorca nie pochodzący z krajów Unii Europejskiej, a obiegający się o kredyt na zakup mieszkania zobowiązany jest przedstawić kartę stałego pobytu, zgodę na pracę oraz paszport.

Do pozostałych dokumentów, należą zaświadczenie o dochodach, wyciągi z konta za co najmniej 3 ostatnie miesiące oraz zaświadczenie o ubezpieczeniu. Kredyt dla Ukraińców wymaga dostarczenia wspomnianej powyżej zgody na zakup nieruchomości na terenie Polski. Niektóre banki wymagają również przedstawienia raportu kredytowego z zagranicznego biura informacji kredytowej (jeśli w danym kraju istnieje taka instytucja).

Jakie inne dokumenty są wymagane przy kredycie hipotecznym?

Bez względu na kraj pochodzenia wszyscy kredytobiorcy zobowiązani są do przedstawienia:

  • zaświadczenia o wysokości osiąganych dochodów

  • umowa o rozdzielności majątkowej w formie aktu notarialnego (jeśli małżonkowie posiadają)

  • wyrok rozwodowy (jeśli kredytobiorca jest po rozwodzie)

  • deklaracja podatkowa

  • dokumenty nieruchomości (np. wyciąg z Księgi Wieczystej nieruchomości).

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem dla obcokrajowców zapraszam do Kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *