Przyczyny odrzucenia wniosku kredytowego

Wszystkie dokumenty zostały dostarczone do banku, zdolność kredytowa była, a jednak bank odrzuca wniosek kredytowy. Coś poszło nie tak i bank zdecydował się odrzucić możliwość udzielenia kredytu. Poznaj powody odrzucenia wniosku kredytowego czytaj pełen artykuł.

Kredyt hipoteczny dla singla

Własne mieszkanie to nie tylko marzenie rodziny, ale również singli. Bum mieszkaniowy pokazuje, że zainteresowanie własnymi czterema kątami nadal wzrasta. Przeanalizujmy przykład kredytu hipotecznego dla singla czytaj pełen artykuł.

Jak obliczyć zdolność kredytową?

Głównym warunkiem uzyskania kredytu hipotecznego bądź kredytu gotówkowego jest posiadanie zdolności kredytowej. Poniżej kilka parametrów, które ułatwiają wstępne obliczenie zdolności kredytowej czytaj pełen artykuł.

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca

Banki przychylnie rozpatrują wnioski osób niebędących obywatelami Polski, ale należy spełnić określone wymagania. Jednym z istotniejszych warunków uzyskania kredytu hipotecznego przez obcokrajowca jest posiadanie adresu w Polsce czytaj pełen artykuł.

Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna

Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna to dylemat wielu osób, które chcą albo kupić nową nieruchomość lub wyremontować starą. Kredyt hipoteczny to jeden z najczęściej zaciąganych kredytów, z którego korzysta się zazwyczaj przy zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego. Natomiast pożyczka hipoteczna najczęściej wykorzystywana jest do celów remontowych czytaj pełen artykuł.

Kredyt hipoteczny krok po kroku

Czy istnieje dobry moment na zakup mieszkania? Chyba nikt nie umie precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie. Nie zawsze życiowa sytuacja sprzyja zakupom nieruchomości, ale przyjrzyjmy się zaletom kupowanie mieszkania w kredycie hipotecznym czytaj pełen artykuł.

Cechy dobrego kredytu hipotecznego

Według statystyk jedna piąta Polaków spłaca kredyt hipoteczny. Za nim zdecydujesz się zaciągnąć kredyt na mieszkanie, przeczytaj jakie cechy powinien posiadać, aby nie spędzał snu z powiek. Na jakość kredytu hipotecznego składa się kilka czynników. Skupmy się na marży oraz oprocentowaniu. Szukanie dobrego kredytu powinno polegać na zestawieniu kilku ofert kredytowych czytaj pełen artykuł.

Kredyt hipoteczny na dom z bali

Dom z bali sfinansujemy kredytem hipotecznym. Moda na drewniane domy z bali przyszła do nas z Kanady. Ich budowa jest tania i ekologiczna. Rozpoczynając przygodę z budową domu drewnianego, należy przygotować grunt, a firma zmontuje nam dom w kilkanaście tygodni. Altanę ogrodową, czy domek letniskowy możemy sfinansować kredytem gotówkowym czytaj pełen artykuł.

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania na wynajem

Czy istnieje coś takiego jak dobry moment na zakup mieszkania? W życiu sporadycznie zdarzają się sytuacje, w których czujemy, że na sto procent jest ten moment. Spróbujmy przeanalizować, jakie korzyści wiążą się z zakupem i jakie mamy alternatywy czytaj pełen artykuł.

Ostatnia szansa na dobry kredyt hipoteczny

Dobry kredyt hipoteczny cechował się znacznie łatwiejszym dostępem, nowa ustawa hipoteczna może wiele zmienić w sprawie uzyskiwania kredytów mieszkaniowych. W ciągu najbliższych dni wejdzie w życie nowa ustawa hipoteczna, która ma dwa oblicza. Z jednej strony zadaniem ustawy jest ochrona kredytobiorców, ale z drugiej zaostrzone zostaną kryteria przyznawania kredytów hipotecznych czytaj pełen artykuł.

4 kroki do własnego mieszkania

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu osób daje poczucie niezależności. Nabycie mieszkania wcale nie musi być takie trudne, wystarczy zrobić te kilka kroków, aby otrzymać klucze do własnego M. Poniżej cztery kroki do zakupu własnego mieszkania przy wsparciu kredytu hipotecznego czytaj pełen artykuł.

Wkład własny przy kredycie hipotecznym

Przed laty banki dawały możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego bez wkładu własnego. Po rekomendacji S KNF od 1 stycznia br. osoba wnioskująca o kredyt hipoteczny pod zakup nieruchomości powinni posiadać minimalny wkład własny 20 proc. wartości zaciąganej kwoty kredytu. W praktyce oznacza to, że banki przestały finansować zakup nieruchomości w 100 proc. czytaj pełen artykuł.

Różnice między kredytem budowlano hipotecznym, a kredytem hipotecznym

Kredyt budowlano – hipoteczny można przeznaczyć na budowę, rozbudowę, przebudowę, dokończenie budowy po innym inwestorze czy też remont mieszkania. Z reguły udzielany jest na potrzeby mieszkaniowe czytaj pełen artykuł.

Z czego składa się kredyt hipoteczny?

Przed wypełnieniem wniosku kredytowego niezbędne jest dostarczenie informacji o dochodach. Osoby pracujące na podstawie umowy o pracę dostarczają zaświadczenie od pracodawcy o wysokości miesięcznych dochodów, natomiast osoby prowadzące własną działalność zobowiązane są do dostarczenia dodatkowych dokumentów finansowych potwierdzających osiągane dochody z okresu najczęściej dwóch lat czytaj pełen artykuł.

Jak przygotować się do spotkania z ekspertem kredytowym?

Ekspert finansowy jest osobą, która nie jest związana z żadną instytucją finansową, a jej zadaniem jest przekazanie wiedzy merytorycznej z zakresu szeroko rozumianych finansów. Głównym zadaniem eksperta finansowego jest przeprowadzenie nas przez gąszcz ofert na rynku finansowym. Doradca nie powinien od nas pobierać żadnej opłaty za spotkanie czytaj pełen artykuł.

Kredyt hipoteczny na lokal użytkowy

Firmę można prowadzić we własnym domu lub mieszkaniu. Szczególnie na początku działalności firma bardzo często jest rejestrowana pod domowym adresem. W mieszkaniu lub domu może być wydzielone miejsce, gdzie firma funkcjonuje (drobne naprawy, biuro tłumacza przysięgłego, biuro rachunkowe) lub siedziba firmy istnieje pod adresem zamieszkania na papierze, a działa np. u klienta, lub okazjonalnie wynajmuje sale, biuro, przestrzeń potrzebną do przeprowadzenie szkolenia, prezentacji czytaj pełen artykuł.

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem hipotecznym zapraszam do Kontaktu.