kredyt hipoteczny na dom z bali

Kredyt hipoteczny na dom z bali

Dom z bali sfinansujemy kredytem hipotecznym. Moda na drewniane domy z bali przyszła do nas z Kanady. Ich budowa jest tania i ekologiczna. Rozpoczynając przygodę z budową domu drewnianego, należy przygotować grunt, a firma zmontuje nam dom w kilkanaście tygodni. Altanę ogrodową, czy domek letniskowy możemy sfinansować kredytem gotówkowym.

W jaki sposób wybudować dom z bali?

Budowę domu w kredycie hipotecznym dzieli się na dwa etapy. Na pierwszy etap składa się zakup działki budowlanej, natomiast na drugi udzielenie kredytu hipotecznego. Kiedy posiadamy już działkę, to wystarczy zakupić projekt domu drewnianego.

Projekt domu drewnianego wymagany jest przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny. Banki udzielają kredytów pod zastaw hipoteczny wyłącznie na budowę domów całorocznych. Kredyt wypłacany jest w transzach jak przy budowie standardowej z cegły.

Głównym warunkiem uzyskania kredytu jest wybudowanie domu całorocznego, na fundamentach i z trwałego materiału. Większość banków finansuje budowę domu z bali. Sposób wypłaty transzy kredytów bank uzależniona jest od indywidualnych procedur. Warto pamiętać, że pierwsza transza kredytu powinna pokryć takie wydatki jak zakup drewna, wylanie fundamentów oraz opłata ekipy wykonawczej.

Jaki dom z bali skredytuje bank?

Bank kredytujący przedstawi nam wymagania, jakie powinien spełniać dom z bali. Do wniosku kredytowego należy dołączyć operat szacunkowy oraz wycenę budowy domu.

Pomimo iż, jest to dom z gotowych elementów, potrzebujemy projektu oraz firmy budowlanej. W czasie budowy domu niezbędna będzie wizyta inspektora budowlanego, pracownik banku, który potwierdza wykonanie prac. Koszt takiej inspekcji to ok.200zł.

Jakie są warunki kredytu hipotecznego na budowę domu z bali?

Podstawowym warunkiem przy kredycie hipotecznym jest posiadanie zdolności kredytowej. Na zdolność wpływa nasz dochód, inne zobowiązania kredytowe oraz historia kredytowa.

Przy budowie klasycznego domu z cegieł wymagany jest 20 proc. wkład własny, a bank finansuje pozostałe 80 proc. wartości budowy. Przy budowie domu drewnianego banki indywidualnie rozpatrują wniosek kredytobiorcy

Budowa domu z drewna wymaga od nas nieco większej wiedzy niż przy klasycznej budowie z cegły. Domy drewniane są nie tylko urokliwe, ale również przyjazne dla środowiska. Ich ogrzanie nie jest kosztowne, ponieważ drewno zatrzymuje ciepło i oddaje do wnętrza. Domów z bali przybywa i stają się one bardzo popularne.

Jeśli jesteś zainteresowany kredytem hipotecznym na dom zapraszam do Kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *