Kredyt dla młodych małżeństw

Jeszcze do niedawna istniała możliwość skorzystania z dopłaty do własnego mieszkania przy zakupie w kredycie hipotecznym. Dopłaty przeszły jednak do historii, natomiast banki mają nadal wiele propozycji kredytowych dla młodych osób.

Kredyt gotówkowy i jego możliwości

Jednym z najbardziej elastycznych kredytów jest właśnie kredyt gotówkowy, który pozwala na zrealizowanie wielu planów, ponieważ kredytobiorcy nie są zobowiązani do wskazywania celu kredytowego. Środki kredytowe można przeznaczyć na realizację bieżących planów lub zakup działki budowlanej.

Młode małżeństwa zazwyczaj marzą, aby stworzyć swój własny dom. Może to być mieszkanie lub dom z widokiem na przyszłość. Pierwszym krokiem do własnej nieruchomości może być zakup działki budowlanej. Kredyt gotówkowy jest kredytem krótkoterminowym, oznacza to, że po pewnym czasie zdolność kredytowa nie jest obciążona zobowiązaniem kredytowym i pojawia się możliwość zaciągnięcia kredytu pod budowę domu.

Pierwszy wspólny kredyt to również świetna okazja do budowania wspólnej historii kredytowej. Po kilkunastu ratach kredytowych jest się posiadaczem własnej działki budowlanej, a w BIK-u zostanie zapisana dobra historia. Dla przypomnienia historia kredytowa to jeden z elementów branych pod uwagę przy udzielaniu kredytu. Jej budowanie powinno zacząć się właśnie z myślą o zaciągnięciu większego kredytu.

Kredyt budowlany na własny dom

Kredyt budowlany stwarza możliwość wybudowania własnego domu. Jednym z ważnych elementów jest posiadanie działki budowlanej, najważniejsze aby nie ciążyła na niej inna hipoteka. Bank kredytujący ustanawia zabezpieczenie na gruncie, na którym w przyszłości powstanie dom do zamieszkania.

Dokumentami niezbędnymi do wnioskowania o kredyt budowlany jest przedstawienie prawa własności gruntu, na którym ma stanąć dom ze wpisem do księgi wieczystej oraz dokuemnty finansowe potwierdzające możliwość zaciągnięcia kredytu budowlanego. Do wniosku kredytowego należy również załączyć dziennik budowy, kosztorys oraz plany budowlane.

Kredyt na własne mieszkanie

Nie każdy na początku nowej drogi życia marzy o budowie domu, dlatego też istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego pozwalającego na zakup gotowej nieruchomości. Podobnie jak w przypadku innych kredytów ważne jest, aby posiadać odpowiednią zdolność kredytową potwierdzoną dochodami osiąganymi przez kredytobiorców.

Jesli jesteś zainteresowany/a kredytem zapraszam do Kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *