Cechy dobrego kredytu hipotecznego

Jakie cechy ma dobry kredyt hipoteczny?

Według statystyk jedna piąta Polaków spłaca kredyt hipoteczny. Za nim zdecydujesz się zaciągnąć kredyt na mieszkanie, przeczytaj jakie cechy powinien posiadać, aby nie spędzał snu z powiek.

Dobry Kredyt hipoteczny uszyty na miarę

Na jakość kredytu hipotecznego składa się kilka czynników. Skupmy się na marży oraz oprocentowaniu. Szukanie dobrego kredytu powinno polegać na zestawieniu kilku ofert kredytowych.

Za ceną kredytu stoi wysokość marży oraz oprocentowanie. To, co możemy zmienić, za nim podpiszemy umowę kredytową to negocjowanie wysokości marży, jest to jedyny element kredytu hipotecznego, który podlega negocjacjom.

Oprocentowanie stanowi koszt kredytu hipotecznego. Obecnie niskie stopy procentowe utrzymywane przez KNF zachęcają do zaciągania kredytów, ponieważ przekładają się na niższe raty kredytowe.

Odpowiednia długość kredytu hipotecznego

Na całkowity koszt kredytu hipotecznego w znacznej mierze wpływa długość trwania umowy hipotecznej. Im dłuższa umowa, tym wyższe koszty. Zazwyczaj banki udzielają kredytów hipotecznych od 3 do 35 lat.

W przypadku okresu kredytowania wydłużonego na ponad 30 lat oznacza, to wyższe koszty związane z obsługą kredytu hipotecznego. Optymalny okres kredytowania wynosi od 15 do 20 lat, gdzie koszty kredytowe są niższe niż przy dłuższym okresie.

Uważaj na kredyty z reklamy

Nie ma nic bardziej zwodniczego niż reklamowe oferty. Zdarzają się kredyty z reklam dopasowane do indywidualnych klientów, ale to naprawdę rzadkość. Szukając dobrego kredytu hipotecznego, przeglądajmy wszystkie oferty nie tylko te reklamowe. Jedną z takich ofert może być kredyt hipoteczny skierowany do osób mieszkających w samym mieście, jak i okolicy. Oferty sprofilowane dla klientów dopasowane są do ich potrzeb oraz do wymagań rynku nieruchomości.

W umowie kredytowej powinny być również zawarte informacje dotyczące rodzaju spłaty kredytu, mianowicie czy decydujemy się na raty równe, czy malejące. Ponadto w umowie znajdziemy również zapisy związane z utratą płynności finansowej, która uniemożliwia kontynuowanie spłaty. Przepisy te dotyczyć będą możliwości skorzystania z wakacji kredytowych, czyli zawieszenia spłacania rat na kilka miesięcy, aż poprawi się nasza sytuacja finansowa.

Podsumowując, na kredyt hipoteczny składa się wiele elementów, które należy rozważyć przy analizie oferty kredytowej. Nie powinniśmy się kierować jedynie ofertą reklamową, a zgłębić zasady kredytu i poznać, jakie są jego koszty.

Jeśli jesteś zainteresowany kredytem hipotecznym i chce poznać najlepsze oferty kredytowe, zapraszam do Kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *