odrzucenie wniosku kredytowego

Dlaczego bank odrzuca wniosek kredytowy?

Wszystkie dokumenty zostały dostarczone do banku, zdolność kredytowa była, a jednak bank odrzuca wniosek kredytowy. Coś poszło nie tak i bank zdecydował się odrzucić możliwość udzielenia kredytu. Poznaj powody odrzucenia wniosku kredytowego.

Niekorzystny raport z BIK

Jednym z najczęstszych powodów odrzucania wniosku kredytowego jest zła historia kredytowa. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji przy wnioskowaniu o kredyt, warto wcześniej samodzielnie sprawdzić swoją historię kredytową. Raport z BIK można pobrać na stronie bik.pl, wystarczy założyć konto i raz na 6 miesięcy sprawdzać swoją historię kredytową.

Bank kredytujący zawsze przed wydaniem decyzji kredytowej pobiera taki raport o kredytobiorcy, aby poznać jakim klientem był do tej pory. W raporcie BIK znajdują się wszystkie informacje związane z przeszłością kredytową, obecnych zobowiązaniach oraz wydaje ocenę punktową kredytobiorcy. Terminowe spłacanie zobowiązań wpływa na poprawę historii kredytowej.

Zatajenie informacji kredytowych

Wnioskując o kredyt zawsze należy podawać prawdziwe i aktualne informacje o swojej zdolności finansowej. Jak mówi stare porzekadło ,,Kłamstwo ma krótkie nogi” i zawsze wyjdzie na wierzch. Nieaktualne informacje oraz zatajanie prawdy powoduje, że klient staje się nie wiarygodny dla kredytodawcy.

Najczęstszym błędem, jaki popełniają kredytobiorcy to podawanie nie prawdziwych informacji na temat dochodów lub niekatulanych danych pracodawcy. Niedopuszczalną sytuacją jest dostarczenie fałszywych dokumentów. Takie praktyki kończą się zawsze odrzuceniem wniosku kredytowego i poinformowaniem odpowiednich organów.

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem hipotecznym zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *